Szczecin: Centrum Dialogu Przełomy znów zaprasza w swoje progi

0
przełomy
fot. Muzeum Narodowe w Szczecinie

Centrum Dialogi Przełomy po chwilowej przerwie, spowodowanej pandemią, zaprasza zwiedzających w swoje progi. Na odwiedzających czekają dwie interesujące wystawy.

Pierwszą z wystaw jest „Miasto sprzeciwu – miasto protestu”. Ekspozycja traktuje o szukaniu i budowaniu tożsamości mieszkańców Pomorza Zachodniego. To historia wchodzenia w całkiem nową rzeczywistość i tworzeniu normalności. To opowieść o tym, jak w nowej, ludowej Polsce, powstawała społeczność oderwana od swych korzeni.

Natomiast drugą ekspozycją jest „Obcy wśród swoich”, która będzie dostępna dla zwiedzających do końca sierpnia.

Wizyty w Centrum Dialogu Przełomy będą możliwe od czwartku do niedzieli, w godz. 12-18. Bilety dla zwiedzających można nabyć już za symboliczną złotówkę.

W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny – noszenie maseczek ochronnych, obowiązkowa dezynfekcja rąk i zachowanie 1,5 m odstępu od innych zwiedzających.

Ograniczona została również liczba osób przebywających jednocześnie w gmachu. Na wystawę wpuszczane będzie maksymalnie 15 osób. Nieczynny jest także sprzęt odsłuchowy do indywidualnego korzystania.

Ponadto w soboty wszystkie wystawy stałe we wszystkich oddziałach Muzeum w Szczecinie można zwiedzać całkowicie za darmo.

przełomy
fot. Centrum Dialogu Przełomy

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię