Szczecin: Ekodron sprawdzi, czym mieszkańcy palą w piecach

0
Ekodron sprawdzi, czym mieszkańcy palą w piecach

Chłodna aura dotarła już nad Szczecin, wobec czego mieszkańcy coraz chętniej palą w piecach. Niestety sezon grzewczy nierozerwalnie wiąże się z licznymi przypadkami spalania odpadów i innego szkodliwego opału.

Farbowane deski i śmieci

W sobotę Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o czarnym, duszącym dymie wydobywającym się z komina domu jednorodzinnego na Gumieńcach. Funkcjonariusze ruszyli na miejsce i od razu przekonali się o słuszności zawiadomienia. W powietrzu unosił się bardzo nieprzyjemny zapach.

Okazało się, że mieszkańcy tej posesji palą drzewem z tzw. odzysku. W piecu i wokół niego strażnicy ujawnili mokre, farbowane deski, resztki płyt meblowych, śmieci – mówi rzecznik Straży Miejskiej st. insp. Joanna Wojtach.

Sprawca został pouczony o szkodliwości palenia odpadów, a także ukarany mandatem.

Ekodron

Już w poniedziałek odbyły się zaś kontrole drona antysmogowego. Urządzenie to mierzy poziom stężenia w powietrzu m.in. formaldehydu, chlorowodoru, lotnych związków organicznych oraz pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5. W godz. 16-21 strażnicy miejscy wraz z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska sprawdzili dziewięć ulic, na których zgłaszano wcześniej spalanie niedozwolonych substancji.

Dron wykrył zanieczyszczenie nad jednym z domów w dzielnicy Arkońskie-Niemierzyn. Strażnicy miejscy udali się w precyzyjnie wskazane miejsce i potwierdzili doniesienia zdalnie sterowanego urządzenia.

Znów w użyciu były materiały drewnopodobne, tj. lakierowane płyty, pocięte deski malowane wcześniej farbą. Te materiały służyły jako rozpałka, o czym z rozbrajającą szczerością poinformowani zostali strażnicy miejscy przez sprawcę wykroczenia. Tym razem nałożono mandat w maksymalnej wysokości, zgodnie z obowiązującymi przepisami – przekazała Joanna Wojtach.

Polecamy także:

Wysoka Kamieńska: Zbiórka dla wymyślonych trojaczków. Sprawą zajęła się Policja

Stargard: Geotermia zwiększy produkcję ciepła

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię