Zabili, poćwiartowali i zjedli. Ruszył w Szczecinie proces o kanibalizm

0
Szczecin: Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpoczął proces dotyczący czterech mężczyzn, którym zarzuca się kanibalizm. Zbrodnia sprzed 20 lat.
Źródło: własne

Szczecin: Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpoczął proces dotyczący czterech mężczyzn, którym zarzuca się kanibalizm. Do zbrodni miało dojść prawie 20 lat temu. Wówczas to oskarżeni mieli bestialsko zamordować przez ścięcie głowy nieznanego mężczyznę. Ciała do dziś nie odnaleziono. W dodatku nikt nie wie, kim był oraz skąd mógł pochodzić. Wiele w sprawie wniosły wyjaśnienia Rafał O. Mężczyzna opisał, w jaki sposób miało dojść do zbrodni. Wszyscy czterej oskarżeni są o pobicie i uwięzienie „ze szczególnym udręczeniem”, a następnie zabicie. Na tym jednak zarzuty się nie kończą.

Szczecin: Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpoczął proces o kanibalizm dotyczący czterech mężczyzn

Do zbrodni miało dojść w 2002 roku — między lipcem a październikiem, w okolicach wsi Łasko i w Strzelcach Krajeńskich. Wówczas to pięciu mężczyzn — Robert M., Sylwester B., Rafał O., Janusz S. oraz nieżyjący już Zbigniew B. mieli zamordować nieznanego mężczyznę. Do zabójstwa miało dojść przez pobicie i ucięcie głowy ofiary. Następnie sprawcy rozczłonkowali zwłoki, które upiekli i zjedli. Wiele nowego światła do sprawy wniosły wyjaśnienia Rafała O. Mężczyzna zeznał, że w 2002 roku we wsi Kołki spotkał innych oskarżonych. Wówczas udał się z nimi do jednego z barów, gdzie spożywali alkohol.

Znajdował się tam również inny mężczyzna. Była to niezidentyfikowana do dziś ofiara w wieku około 30-40 lat. Jeden z mężczyzn miał go zawołać, a następnie uderzyć i wynieść do samochodu. Oskarżeni mieli go wywieźć nad jezioro we wsi Ługi w Lubuskiem. Tam po dodatkowej konsumpcji alkoholu M. miał kłócić się z ofiarą. Jak zeznał O., rozpalono ognisko. Następnie B. odciął części ciała zabitego człowieka, upiekł i nakazał je zjeść reszcie.

Rafał O. W sądzie odmówił potwierdzenia poprzedniej wersji zeznań. Mężczyzna nie chciał także odpowiadać na pytania stron.

Sprawa nie była od początku prosta, co podkreślił sędzia Andrzej Olszewski.

Pewne bulwersujące społeczeństwo fakty, które w tej sprawie występują, nastąpiły już po popełnieniu zbrodni zabójstwa, chodzi bowiem o kanibalizm. Trzeba też pamiętać, czemu miało to służyć. Jedzenie szczątków ludzkich miało służyć temu, żeby każdą z osób, które były zamieszane w to zdarzenie — nie mówię, że brały w nim udział — na przyszłość przymusić do milczenia. I to chyba się po części udałowskazał sędzia Olszewski.

Szczecin: Sąd Okręgowy w Szczecinie rozpoczął proces dotyczący czterech mężczyzn, którym zarzuca się kanibalizm. Zbrodnia sprzed 20 lat.
Źródło: własne

Źródło: TVP

POLECAMY TAKŻE:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię