Szczecin: „Niech mnie Geblewicz i Mostostal nie straszy”. Radna Jacyna-Witt zawiadamia CBA

0
źródło: FB Małgorzata Jacyna-Witt

Małgorzata Jacyna-Witt złożyła pisma u Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i w CBA. Chodzi o nieprawidłowości na budowie Urzędu Marszałkowskiego. 

Podtrzymywane stropy

O nieprawidłowościach na budowie nowego gmachu Urzędu Marszałkowskiego poinformowała radna Małgorzata Jacyna-Witt. Jej zdaniem źle obliczono obciążenie stropów, wobec czego konieczne było wykonanie specjalnych podpór na wszystkich piętrach.

Po pierwsze zaistniała groźba zawalenia się pięter i wcale nie oznacza, że to zagrożenie już nie istnieje, a po drugie została zmniejszona powierzchnia budynku, bo pod tymi podwieszeniami nie można pracować. W nowym budynku zabraknie minimum 120 miejsc pracy dla urzędników– mówi Jacyna-Witt.

Radna podkreśla, że koszt inwestycji to 200 mln zł, w związku z czym nie powinno być miejsca na takie zaniedbania.

Ta skandaliczna sytuacja może być niebezpieczna dla życia osób przebywających w tym obiekcie, grozi katastrofą budowlaną, nie mówiąc o ogromnych stratach materialnych wynikających ze znacznego pomniejszenia powierzchni nowego Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Piłsudskiego/Pl. Rodła – podsumowuje.

Odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego

Zarząd Województwa twierdzi, że prace wzmacniające rozpoczęto po stwierdzeniu zarysowań i uginania się fragmentów stropu w kwietniu br. Zapewnia, że dodatkowa konstrukcja nie zmniejszy ilości dostępnego miejsca, ponieważ ulokowana została w miejscach dotychczasowych ścianek działowych.

Czytaj więcej: Urząd Marszałkowski: Zarysowania i uginanie się fragmentów stropów zostały stwierdzone w kwietniu

„Nie jest prawdą, że użytkowanie obiektu stanowi zagrożenie dla życia. Po wykonaniu prac wzmacniających całość konstrukcji mieścić się będzie w parametrach wyznaczonych przez polskie normy” – napisano.

Urząd Marszałkowski domaga się też przeprosin od Małgorzaty Jacyny-Witt za „nieodpowiedzialne sianie paniki”.

„Mieszkańcy mają prawo wiedzieć”

Radna nie zamierza się jednak poddawać. Poinformowała, że złożyła pismo do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz do Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie.

I niech mnie Geblewicz i Mostostal [wykonawca budynku – przyp. red.] nie straszy. Nie tacy próbowali – mówi Jacyna-Witt.

Polecamy także:

Nadchodzi czas łaski. Adwent 2021 trwa

Szczecin: Pranie brudnych pieniędzy i oszustwa w PŻM. Trzy osoby z zarzutami

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię