Szczecin: Pijany cudzoziemiec próbował „kierować ruchem” w centrum miasta

0
Szczecin: Pijany cudzoziemiec próbował

Mężczyzna stał na środku Bramy Portowej i zatrzymywał przejeżdżające samochody. Okazał się kompletnie pijany i agresywny. 

Kilka dni temu, podczas porannej kontroli czystości miasta, strażnicy miejscy byli świadkami niecodziennej sytuacji. Na środku skrzyżowania przy Bramie Portowej zauważyli mężczyznę, który biegał między samochodami, wymachiwał rękami i próbował zatrzymywać pojazdy. Funkcjonariusze przerazili się, gdyż byli przekonani, że coś się stało i mężczyzna wymaga natychmiastowej pomocy.

Okazało się jednak, że – poza możliwością spowodowania wypadku – nie groziło mu żadne niebezpieczeństwo. Było wręcz przeciwnie – mężczyzna świetnie się bawił, co najprawdopodobniej zawdzięczał spożytemu w nadmiarze alkoholowi.

Podczas interwencji okazało się, że imprezowicz nie ma zamiaru stosować się do poleceń. Co prawda był to cudzoziemiec „zza wschodniej granicy, o pokrewnym języku”, jednak znał język polski, a w szczególności słowa obelżywe. Nagle zaczął zachowywać się bardzo agresywnie i wulgarnie wobec funkcjonariuszy. Nie udało się nad nim zapanować, wobec czego strażnicy byli zmuszeni do obezwładnienia go i zakucia w kajdanki.

Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień w Szczecińskim Centrum Profilaktyki Uzależnień. Po wytrzeźwieniu nałożono na niego mandat w najwyższej dopuszczalnej wysokości.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię