O tej mrożącej krew w żyłach historii było głośno w mediach. Dwóch mężczyzn w bestialski sposób zabiło bezdomnego w jednej z klatek przy ul. Matejki.
Do okrutnej zbrodni doszło 5 kwietnia ubiegłego roku w klatce przy ul. Matejki w Szczecinie. Nocował tam bezdomny, który ok. 4 nad ranem został zbudzony przez dwóch mężczyzn, którzy próbowali wymusić od niego pieniądze. Pokrzywdzony nie posiadał żadnej gotówki, lecz oznajmiając to podejrzanym na pewno nie spodziewał się takiej reakcji. Mężczyźni oblali go niezidentyfikowaną substancją i podpalili.
Bezdomny bezskutecznie próbował ugasić palące się ubranie. W amoku zaczął zbiegać w dół schodami i dzwonić do wszystkich mieszkań. Jeden z przerażonych mieszkańców wraz z sąsiadem zareagowali na wołania o pomoc i natychmiast zadzwonili na numer alarmowy. Na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli mężczyznę i udzielili mu pierwszej pomocy.
Stan bezdomnego był bardzo poważny. Doznał oparzeń II/III stopnia niemal 90% powierzchni ciała oraz dróg oddechowych. Z tego względu został przetransportowany do Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń i Chirurgii Plastycznej w Gryficach, gdzie udzielono mu fachowej pomocy. Niestety lekarze nie byli w stanie uratować pacjenta, który zmarł tydzień później (12 kwietnia).
Podejrzanych szybko udało się zatrzymać. Na wniosek prokuratora zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźni (29 i 30 l.) byli wcześniej karani sądownie, jednak nie przyznali się do aktualnie zarzucanego im czynu.
Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 61. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Polecamy także:
Koniec z maseczkami, kwarantanną z kontaktu i nauką zdalną? „To początek końca pandemii”
Więźniowie zarobią na swoje utrzymanie