Szczecin: Serce Filipka potrzebuje pomocy

0
filipka

Filipek dzięki dobroci darczyńców bezpiecznie przyszedł na świat w klinice w Linz. Niestety, podczas zabiegu cewnikowania pojawiły się komplikacje. Niezbędna jest poważna operacja. Rodzice Filipka proszą o wsparcie w zbiórce funduszy na ten cel.

O Filipku i walce rodziców o jego życie pisaliśmy już wcześniej. Wówczas odzew był ogromny.

Dzięki wsparciu tzw. Pomagaczy 27 sierpnia o godzinie 3:30 w Linz przyszedł na świat Filipek Zeniuk. Tuż po narodzinach chłopiec został zabrany na badania. Ich wyniki potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia lekarzy o wielu wadach serca dziecka.

filipek

Na 31 sierpnia został zaplanowany zabieg cewnikowania. Niestety, w jego trakcie okazało się, że chłopiec nie ma dodatkowego krążenia. Ponadto niespodziewanie zamknął się przewód tętniczy, utrzymujący krążenie życia płodowego i stan Filipka się zdecydowanie pogorszył.

„Lekarze zdecydowali o podłączeniu ECMO (krążenia pozaustrojowego) i o pilnej operacji serca, która uratowała życie naszego syna. To był najgorszy czas, gdy godziny ciągnęły się w nieskończoność, a za drzwiami sali operacyjnej ważyły się losy naszego maleństwa…” – czytamy na stronie zbiórki

Obecnie chłopczyk przebywa w szpitalu w Linz na OIOM-ie. Specjaliści z tego szpitala twierdzą, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy Filip powinien ponownie trafić na stół operacyjny.

„Walczymy o szansę na serce dwukomorowe. W najbliższym czasie lekarze podejmą decyzję co do dalszego leczenia, o czym niezwłocznie Was poinformujemy. Jedno jest pewne – życie naszego dziecka będzie kosztować kolosalną sumę…”

Chcecie pomóc rodzicom małego Filipka i wesprzeć ich walkę o zdrowie synka? Możecie to zrobić na 3 sposoby:

Odwiedzając i udostępniając posty ze strony na facebooku

FILIPKOWE SERCE

Biorąc czynny udział w licytacjach

Okaż SERCE dla Filipka – licytacje

Wpłacając choćby symboliczną 1 zł na zbiórkę portalu siepomaga.pl

Urodził się z krytyczną wadą serca❗️Maleńki Filipek walczy o życie, pomocy!

filipek

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię