Wichury skomplikowały życie w regionie

0

Od wczoraj wieje silny, północny wiatr. W porywach osiągał nawet 110 km/h nad morzem. W Szczecinie nawet 90 km/h. W całym regionie obserwowane są lokalne wezbrania wody i przekroczenia stanów alarmowych. Awarie sieci energetycznych, połamane drzewa i wstrzymanie ruchu kolejowego. Poranek nie należy do najłatwiejszych.

Strażacy interweniowali już 180 razy. W samym Szczecinie przeszło 30 razy. Były to wyjazdy do połamanych drzew i zwalonych konarów. Szczecińscy strażacy interweniowali m.in. przy ul. Mazurskiej, gdzie gałąź spadła na dwa samochody. W Czaplinku drzewo przewróciło się na dom.

Na drogach leży dużo śmieci. Również elementy oznakowania na remontowanych odcinkach poprzewracały się na jezdnię i utrudniają ruch pojazdów.

Enea boryka się z zerwanymi liniami energetycznymi. Obecnie najgorzej sytuacja wygląda w powiatach gryfińskim, goleniowskim, myśliborskim, polickim i stargardzkim. Tam dodatkowo występują przerwy w dostawach prądu. 

Wstrzymany ruch kolejowy

Niestety, najbardziej doskwierają awarie na liniach kolejowych. Występuje sporo utrudnień i opóźnień. Przewoźnicy Polregio i InterCity uruchomili komunikację zastępczą.  

Na odcinku linii kolejowej 273 Krzywin – Chojna drzewo spadło na sieć trakcyjną. Wstrzymano ruch pociągów na tym odcinku.  Wprowadzono komunikację zastępczą, godziny przyjazdu i odjazdu komunikacji mogą ulec zmianie. 

Podobnie na linii 351 Runowo Pomorskie – Stargard. Silne wiatry zwaliły drzewo na sieć trakcyjną, co również spowodowało wstrzymanie ruchu pociągów w kierunku Szczecin -Poznań i Szczecin – Koszalin. Przewoźnik Polregio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Stargard – Runowo Pomorskie. Przewoźnik Intercity na odcinku Szczecin Gł. – Runowo Pomorskie. 

Polecamy także:

Szczecin: „Tęczowa” przychodnia. Czy lekarzy obchodzą preferencje seksualne pacjentów?
„Koniec Eldorado dla lichwiarzy”. Rząd przyjął projekt ustawy
Powiat policki: 2 lata temu zmarła w wypadku. Do dziś nie wiadomo, kim była

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię