Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim

0
Foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

W sobotę (24 kwietnia) odbył się Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim zorganizowany przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W ramach rajdu organizatorzy przeprowadzili zawody w jeździe na czas na terenie Gminy Nowe Warpno. Ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 grupę 50 amatorów kolarstwa szosowego podzielono na dwie grupy. W wydarzeniu wzięli udział kolarze z powiatu polickiego, Szczecina oraz innych miejscowości Pomorza Zachodniego. Wśród zawodników byli także goście z Niemiec.

Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy na Pomorzu Zachodnim

Foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Rajd szosowy to kolejny projekt realizowany przez Gryfusa. Tym razem skierowany do bardziej sportowej części naszych sympatyków. Indywidualna jazda na czas była namiastką zawodów sportowych na, które wszyscy czekamy. Mam nadzieję, że tym wydarzeniem wrócimy do realizacji wszystkich zaplanowanych wydarzeń bez konieczności ich przenoszenia – powiedział Wojtek Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i dyrektor zawodów.

Foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Uczestnicy zawodów w ramach pakietu startowego otrzymali m.in. specjalnie przygotowane na to wydarzenie koszulki oraz poczęstunek serwowany przez wolontariuszy fundacji. Udział w rajdzie był bezpłatny. Dzięki gościnności burmistrza Nowego Warpna start i meta zawodów miały miejsce na placu przy świetlicy w Warnołęce.

Foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Bardzo się cieszę, że poluzowanie obostrzeń umożliwiło nam przeprowadzenie zawodów. Wydarzenie zostało przeprowadzone w reżimie sanitarnym. Z wielką nadzieją patrzymy, że coraz wyższy poziom wyszczepienia naszego społeczeństwa daje szansę na powrót do normalności. Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Nowego Warpna za udostępnienie świetlicy w Warnołęce na biuro zawodów – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i radny Gminy Dobra.

Foto: Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus

Wydarzenia odbyło się dzięki dotacji, którą Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.

POLECAMY TAKŻE:

3 liga: Świt pokonał Polonię i rozpoczyna walkę o awans

Posadzili 40 milionów drzew

Stargard: Dźgnął mężczyznę w szyję. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię