Wychudzony pies wyrzucony na stacji w Kamieniu Pomorskim! Z głodu jadł rękawiczki

0
Pies w fatalnym stanie trafił pod opiekę fundacji Animals Przystań Świnoujście
źródło: FB Fundacja Animals Przystań Świnoujście

Pies w fatalnym stanie trafił pod opiekę fundacji Animals Przystań Świnoujście. „Sama skóra i kości, trudności w poruszaniu się”. 

Kilka dni temu fundacja Animals Przystań Świnoujście została powiadomiona o psie, którego zauważono w miejscowości Kołczewo. Zwierzę było w fatalnym stanie – wychudzone, miało trudności z poruszaniem się i pojękiwało z bólu. Natychmiast zostało zabrane do weterynarza, gdzie wykonano mu badanie krwi i USG, a także podano odpowiednie leki. Pies zwymiotował rękawiczkę ochronną, którą musiał zjeść z głodu, być może pachniała jedzeniem.

Teraz Żelek – bo takie imię otrzymał w Fundacji – dostał drugą szansę na życie. Ma już ciepły kąt, w którym może spokojnie odpocząć. Otrzymał także dobrą karmę od darczyńców z okolicy. Powoli dochodzi do siebie pod opieką jednej z wolontariuszek. Gdy stanie na nogi, będzie szukał kochającego domu, który zapewni mu spokój na stare lata. Pies ma ok. 10 lat i waży zaledwie 5,5 kg.

Według informacji uzyskanych przez Fundację, zwierzak został wyrzucony na stacji paliw w Kamieniu Pomorskim. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

Polecamy także:

Czy będzie ciepło w grzejnikach?

Szczecin: Zawody strzeleckie im. Kyle’a Rittenhouse’a. Internauci podzieleni

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię