Powiat goleniowski: Wystawiał na Allegro telefony i konsole. Brał pieniądze, a towaru nie wysyłał

0
Wystawiał na Allegro telefony i konsole. Brał pieniądze, a towaru nie wysyłał

39-latek sprzedawał przez Internet sprzęt elektroniczny, którego nie miał zamiaru przekazać nabywcy. Oszukał 5 osób na blisko 5 tys. zł.

Mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie goleniowskim dopuścił się szeregu przestępstw przez Internet w okresie od marca do kwietnia 2020 roku. Mężczyzna wystawiał w serwisie aukcyjnym Allegro przedmioty, których wcale nie miał zamiaru sprzedać. Były to: smartfon marki Samsung, dwie konsole PlayStation i konsola PS4. Udało mu się oszukać 5 osób na łączną kwotę ponad 4 800 zł. Kupujący wpłacali pieniądze na wskazane przez podejrzanego konto bankowe, a towarów nigdy nie dostali.

39-latek został zatrzymany. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Mężczyzna obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Zgodnie z art. 286 §1 kk ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Polecamy także:

Mikołaje na motorach przejechali przez miasto

Pogoń Szczecin wygrywa kolejny mecz w dobrym stylu! Czy to TEN mistrzowski sezon?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię