3 liga: Radunia Stężyca pokonała Pogoń w I połowie

0
PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin kontra Jagiellonia Białystok już w najbliższy piątek o godz. 20.30 w Białymstoku.
Źródło: Pixabay.com

Pogoń na początek rundy wiosennej trafiła na jednego z najtrudniejszych ligowych rywali, czyli lidera tabeli – Radunię Stężyca.

2:0 w pierwszej połowie i nic więcej się nie wydarzyło

Jesienne starcie obu ekip zakończyło remisem 3:3 i nadzieje na podobny wynik mieli kibice. Radunia Stężyca zmierzyła się z Pogonią Szczecin II w dwóch meczach w tym sezonie. Obecnie Radunia Stężyca zajmuje 1. miejsce, a Pogoń Szczecin II 8. Lokatę.

Radunia już w 4 minucie pokazała, że łatwo nie będzie. Po strzale Przemysława Szura prowadzili 1:0. Piłkarze Pogoni niespecjalnie potrafili stworzyć jakieś akcje owocujące bramkami, co w 14 minucie wykorzystał Paweł Wojowski ustanawiając wynik spotkania na 2:0.

Do Stężycy jedziemy z takim samym nastawieniem, jakie mieliśmy przed starciem z Kotwicą – chcemy pokazać jakość i odnieść zwycięstwo – mówił przed meczem trener Ozga. Nie mam obaw, że z chłopaków zejdzie ciśnienie. Wszyscy doskonale wiedzą, że pracują nie tylko na sukces drużyny, ale również na swoją dalszą karierę. Każde z czternastu nadchodzących spotkań może stać się trampoliną do I zespołu, ale także przekreślić szansę na awans.

Do Stężycy Pogoń pojechała bez Bartosza Ławy. Doświadczony pomocnik w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg zobaczył bowiem czwartą w tym sezonie żółtą kartkę, co wyklucza go z gry przeciwko Raduni. Cóż, jak widać, marka, jaką sobie ten zawodnik wyrobił, jest słuszna i bez niego Pogoń niestety nie błyszczała.

Przez najbliższe trzy miesiące zawodnicy 3 ligi będą rywalizować w 16 spotkaniach. Jeszcze dzisiaj o 17.15 na Stołczyńskiej 100 Duma Północy Świt Skolwin zmierzy się z Bałtykiem Gdynia. Transmisja na stronie klubu.