Bezpieczna krajowa dziesiątka z wykorzystaniem drona

0
Foto: Policja Stargard

Podczas środowych kilkugodzinnych działań funkcjonariusze stargardzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie przy wykorzystaniu drona, ujawnili 10 kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość, a także wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Bezpieczna krajowa dziesiątka z wykorzystaniem drona

Foto: Policja Stargard

Oprócz pomiarów prędkości prowadzonych przez funkcjonariuszy oko kamery policyjnego drona będącego na wyposażeniu WRD KWP w Szczecinie z dalszej odległości pomagało w ujawnieniu niewłaściwych zachowań polegających na nieprawidłowym, niebezpiecznym wyprzedzaniu.

Na krajowej dziesiątce policjanci stargardzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie przy wykorzystaniu bezzałogowego statku powietrznego przeprowadzili działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym na drogach krajowych najbardziej obciążonych ruchem, a także ryzykiem powstania wypadku drogowego z ofiarami śmiertelnymi.

Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością i wyprzedzanie na „trzeciego” jest niebezpieczne nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, jazda z nadmierną prędkością to częste przyczyny wypadków drogowych. Wyprzedzanie to manewr, który może być szczególnie niebezpieczny, ponieważ wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z ryzyka i bagatelizuje przepisy. Policjanci apelują o rozsądek na drodze, jazdę z wyobraźnią i przestrzeganie wszystkich przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Stargard

POLECAMY TAKŻE:

Fundacja Pełna Ciepła wspiera dzieci z Kazachstanu na Wielkanoc

Postępy prac w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii

Matka zabiła dwoje dzieci. Po okrutnej zbrodni popełniła samobójstwo

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię