Dziś pierwsza rocznica śmierci Krzysztofa Pendereckiego

0

Dokładnie roku temu zmarł Krzysztof Penderecki, polski kompozytor, dyrygent i pedagog muzyczny. Mimo tak długiego czasu nie doszło do pochówku artysty. Prawdopodobnie odbędzie się w 2. rocznicę śmierci.

Datę przeniesienia urny do Panteonu Narodowego w Krakowie ustalono ze względu na pandemię. Osoby organizujące uroczystości zakładają, że w marcu 2022 roku w planowanych uroczystościach państwowych będą już mogli uczestniczyć przedstawiciele państw, rządów oraz międzynarodowych instytucji, a także przyjaciele i miłośnicy z całego świata pragnący pożegnać Pendereckiego.

Dziś pierwsza rocznica śmierci Krzysztofa Pendereckiego, jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii polskiej…

Opublikowany przez Play Kraków Poniedziałek, 29 marca 2021

 

1. rocznica

W tym roku w związku z rocznicą odbędzie się wiele wydarzeń. Jednym z nich będzie specjalny koncert poświęcony pamięci kompozytora. Upamiętnienie uświetni występ Chóru Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Macieja Tworka. W programie przewidziane są dzieła chóralne Krzysztofa Pendereckiego przeplatane fragmentami wypowiedzi kompozytora w interpretacji Przemysława Przestrzelskiego. Transmisja na żywo z wydarzenia z Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach dostępna będzie o godzinie 19.00 na profilu Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, do którego link zamieszczamy poniżej.

Zobacz również: Szczecin: Pogrzeb dzieci utraconych

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię