Janina Bąk, laureatka „Korony Równości” wzywa do pogardy i nienawiści względem osób o innych poglądach?

0
Janina Bąk, laureatka

Laureaci „Korony Równości” są nagradzani za walkę o równe prawa dla społeczności LGBT. Czy są jednak tolerancyjni wobec osób o innych poglądach?

Plebiscyt „Korony Równości” organizowany jest przez stowarzyszenie Kampania Przeciwko Homofobii (KPH). Nagrody są przyznawane za „szczególne zaangażowanie w walkę o równe prawa dla społeczności LGBT+”.

Laureatką w kategorii „Ludzie Internetu” została Janina Bąk, znana również jako Janina Daily. Na stronie KPH czytamy, że jest to działaczka, która w mediach społecznościowych, na webinariach i podczas wystąpień publicznych „tłumaczy dlaczego tak ważna jest walka o równe prawa, edukuje i dostarcza rzetelnych materiałów”. Janinę Bąk przedstawia się także jako osobę zwracającą uwagę na problemy psychiczne, które wiążą się z dyskryminacją i działającą charytatywnie na rzecz społeczności LGBT+.

Podczas odbierania nagrody Janina Bąk uraczyła zgromadzonych bardzo krótką przemową:

-Tak naprawdę to wszystko, co mi od dłuższego czasu gra w głowie i w sercu da się powiedzieć krótko, używając bardzo niewielkiej liczby znaków, na przykład pięciu i trzech i Konfederacji – powiedziała nagrodzona.

Chodziło oczywiście o wulgarne hasło „Je**ć PiS i Konfederację”.

Na sali słowa zostały przyjęte głośnym aplauzem. W sieci okazało się jednak, że nie wszyscy popierają takie wystąpienia.

„Szkoda, że musicie legitymować się tak wulgarnym hasłem. Nie przeszkadza taka łatka? Ale oczywiście w białych rękawiczkach, żeby zaraz mi ktoś nie zarzucił, że przecież to tylko gwiazdki” – pisze jedna z Internautek.

Inni użytkownik zaproponował: „Czy jest szansa, że założysz osobny profil o statystyce? Bardzo chętnie bym go czytał. Natomiast tej nachalnej fanatycznej chamskiej propagandy LGBT mam serdecznie dość”. Janina Bąk odpowiada natomiast: „Ależ ja nie chcę, żeby mnie czytali ludzie o poglądach takich, jak Ty. Nawet jeśli mieliby czytać tylko o statystyce”.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię