Jeszcze więcej policjantów! Nawet do 110 tysięcy!

0
2 lata temu zmarła w wypadku. Do dziś nie wiadomo, kim była
fot. Policja

Będzie jeszcze więcej policjantów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało szereg zmian i propozycji dla tej formacji. To wszystko ma na celu przyciągnięcie jeszcze większej ilości chętnych do pracy w policji.

Jak wynika z pierwszych doniesień medialnych, już od przyszłego roku policja ma zamiar wprowadzić w życie szereg zmian by zachęcić młodych ludzi do wchodzenia w szeregi tej formacji.

Według wstępnych założeń, najprawdopodobniej już od  przyszłego roku przez cztery lata liczba policjantów ma wzrastać o ponad tysiąc rocznie. W sumie przybędzie prawie 7 tysięcy etatów.

Obecnie formacja liczy aż 99,3 tysięcy policjantów a ma wzrosnąć do 110 tysięcy.

Ten rok natomiast polska policja z pewnością może zaliczyć do udanych. Pierwszy raz w historii bowiem, więcej osób przyszło do służby, niż z niej odeszło.

Jak twierdzą znawcy tematu, wpływ na ten fakt może mieć tzw. dziadkowe. Chodzi o wysoki dodatek dla policjantów z najwyższym stażem pracy. W niektórych przypadkach to dodatek nawet 2,5 tys. zł miesięcznie.

Kolejna propozycja MSWiA także wydaje się korzystna dla pracowników policji. Od 1 stycznia 2022 roku resort przewiduje podwyżkę uposażenia w przeciętnej miesięcznej kwocie 677 zł brutto na etat wraz z nagrodą roczną. Daje to kwotę 500 zł netto.

Ponadto z doniesień medialnych wynika, iż niebawem w Lublinie powstanie szósta policyjna szkoła. Będzie ona prowadzić kursy podstawowe i specjalistyczne.

Czy te wszystkie propozycje skierowane do funkcjonariuszy faktycznie sprawią, że ich liczba zacznie wzrastać? Czas pokaże.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię