Komary zaatakowały Szczecin. W nocy wielkie odkomarzanie

0
foto: pixabay.com

Plaga komarów zaatakowała Szczecin. Na owady te narzekają mieszkańcy niemal każdego osiedla w naszym mieście. Najgorzej mają ci, którzy mieszkają blisko zbiorników wodnych. Dzisiaj w nocy z 17 na 18 września, należy się spodziewać ekip, która mają do odkomarzania 90 ha terenów.

Komary zaatakowały Szczecin. W nocy wielkie odkomarzanie

Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie podjął decyzję, że przeprowadzone zostanie kolejne odkomarzanie Szczecina. Rozpocznie się w trybie pilnym – w nocy z piątku na sobotę. Obejmie blisko 90 hektarów miasta: parki, skwery, cmentarze, schronisko dla  bezdomnych zwierząt czy tereny położone przy kąpielisku Głębokie.

Czy odkomarzanie obejmie północne osiedla Szczecina – zastanawiają się mieszkańcy Gocławia, Stołczyna czy Skolwina. Komary nie dają tu żyć, już nie tylko na działkach czy w parkach, ale wciskają się do mieszkań. wielokrotnie pytaliśmy się o odkomarznie naszych osiedli. jednak nigdy nie otrzymaliśmy na to pytanie odpowiedzi.

Pracownicy ZUK zajmą się także kompleksem rekreacyjnym na Arkonce i obleganym kompleksem rekreacyjnym położonym nad jeziorem Dąbie. Zachęcamy jednocześnie do odkomarzania właścicieli i administratorów pozostałych terenów: spółdzielni mieszkaniowych, firm itp.

Przypomnijmy, że to już czwarte odkomarzanie, jakie przeprowadzone zostanie w tym roku – mówi andrzej kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. Pierwsze miało miejsce w lipcu, dwa kolejne w sierpniu. Środek, który posłuży do walki z komarami jest skuteczny również w walce z meszkami i kleszczami.

Czy odkomarzanie 90 hektarów miasta będzie wystarczające, by pozbyć się komarów? Wątpliwe. Szczecin to powierzchnia 30 tysięcy hektarów! Łatwo więc obliczyć, że odkomarzanie obejmuje ułamek procenta powierzchni miasta.  Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko parki, skwery, cmentarze to i tak sytuacja po odkomarzaniu, w wielu częściach miasta nie poprawi się. Już na pewno nie poprawi się na północy Szczecina, gdzie odkomarzania nie przewidziano.

Polecamy także:
Rowerowe zwiedzanie Skolwina, Stołczyna i Golęcina
Szczecin: 82. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Rosja – to była bratnia pomoc
Przecław: Spalone samochody efektem osobistych porachunków

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię