Rowerowe zwiedzanie Skolwina, Stołczyna i Golęcina

0

Kolejny Rodzinny Rajd rowerowy, organizowany przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zawita do Północy Szczecina. W sobotę 18 września br. odbędzie się rajd „Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem”. Gryfus do współorganizowania rajdu zaprosił Michała Rembasa – znanego szczecińskiego przewodnika i autora wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego.

Rowerowe zwiedzanie Skolwina, Stołczyna i Golęcina

Michał Rembas przygotował niezwykle interesującą trasę o długości 27 kilometrów. Uuczestnicy rajdu odwiedzą m.in. Drzetowo – Grabowo, Golęcino, Gocław, Stołczyn i Skolwin. Rajd wyruszy sprzed bramy stoczni „Wulkan”. Główne atrakcje na trasie rajdu to m.in. skwer przy moście Brdowskim, bunkier przy ulicy Sośnickiej, hotel Jachtowa, widoki z mariny gocławskiej (m.in. na wieżę Bismarcka), historia huty i wartownia, mural poświęcony gen. Mieczysławowi Borucie – Spiechowiczowi oraz kościół na Skolwinie. Co ważne, uczestnicy rajdu będą wyrażać konieczną potrzebę rozwoju infrastruktury rowerowej w Szczecinie, w tym w zapomnianych północnych osiedlach Szczecina.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie. Bogactwo historii naszego miasta jest niezwykłe i przeogromne. Cieszę się, że chociaż część tej historii przybliży nam Michał podczas tego rajdu – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Tempo jazdy będzie rekreacyjne, ok. 15 km/h, które umożliwi pokonanie dystansu dzieciom obecnym na rajdzie. Postoje co kilka kilometrów w celu słuchania prelekcji przewodnika. Podczas przejazdu uczestników rajdu będą wspierać wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Uczestnicy rajdu otrzymają odblaskowe kamizelki rowerowe oraz poczęstunek. Michał Rembas przygotował dla uczestników rajdu dedykowany przewodnik, który przybliży atrakcje odwiedzane na trasie przejazdu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia i limity uczestników wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 organizatorzy przygotowali OBOWIĄZKOWE ZAPISY.

Link do zapisów: https://mierzyn.pl/gryfus-rajd

Polecamy także:
Szczecin: 82. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Rosja – to była bratnia pomoc
Przecław: Spalone samochody efektem osobistych porachunków
Szczecin: Jutro Pogoń zagra z Cracovią przy komplecie publiczności!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię