Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich

0
Foto: Zamek Książąt Pomorskich

Koncert „Pieśni szekspirowskich”, głośna premiera w Kinie Zamek, długo wyczekiwany spektakl teatralny dla dzieci czy wystawa ilustracji estońskiej – to najbliższe propozycje wydarzeń kulturalnych jakie przygotował Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Najbliższe wydarzenia w Zamku Książąt Pomorskich

Zamek nadal kontynuuje wydarzenia online. W piątek, 12 marca od godziny 8:00 w zamkowej przestrzeni internetowej (Youtube, Facebook) będzie można słuchać pieśni szekspirowskich w wykonaniu Mateusza Ławniczaka (lutnia, śpiew). To kolejna, tym razem druga odsłona XXIII Wiosennych Koncertów Gitarowych. Koncert będzie dostępny w sieci do niedzieli, 14 marca do godziny 22:00. Mateusz Ławniczak jako jeden z nielicznych obecnie artystów prezentuje pieśni okresu renesansu, będąc jednocześnie wokalistą i akompaniatorem. Muzyk ma naturalną łatwość gry, nawet w trudnych technicznie akompaniamentach oraz wielki talent do ekspresji. Program koncertu składa się w z utworów, które były integralną częścią prezentacji sztuk teatralnych Williama Szekspira w wieku XIX lub z dużym prawdopodobieństwem mogły stanowić wypełnienie przerw między aktami.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Również 12 marca Zamek zaprasza na wirtualną odsłonę Szkoły Zdrowia. Tematem spotkania będzie „Równość płci w sztuce, filozofii i medycynie”. Prowadzący, profesor Jacek Rudnicki przybliży najciekawsze wątki dotyczące równouprawnienia ukazane m.in. w sztuce i filozofii. Premiera materiału o godzinie 17:00.

Materiały dostępne będą na https://zamek.szczecin.pl, zamkowym profilu na Facebooku i kanale YouTube.

W sobotę, 13 marca odbędzie się spektakl teatralny „Ślimak” według tekstu Marty Guśniowskiej . To pierwsza po kilkumiesięcznej przerwie sztuka teatralna dla dzieci – mądra i zabawna opowieść, o tym aby doceniać to co się ma i czerpać z tego radość, bo to co nieznane i nowe nie zawsze jest dla nas lepsze.

Spektakl odbędzie się w sali Kina Zamek, początek o godzinie 10:00. Bilety: 10 zł (dziecko), 20 zł (opiekun) dostępne są TU oraz w kasie kina na godzinę przez wydarzeniem.

W najbliższy weekend w Kinie Zamek będzie można zobaczyć:

– najgłośniejszą premierę ostatnich miesięcy, dreszczowiec „Obiecująca. Młoda. Kobieta“ z brawurową rolą Carey Mulligan (12, 13, 14 marca, godz. 19:30)

– izraelsko-włoski dramat „Oto my“ (12, 13, godz. 17:00 i 14 marca, godz. 14:00)

– wyróżniony na Festiwalu w Gdyni 2020, debiutancki film Tomasza Jurkiewicza „Każdy ma swoje lato”(13 marca, godz. 14:30, 14 marca, godz. 17:00)

Repertuar Kina Zamek KINO

Bilety można kupić TU

Przypominamy, że wydarzenia w sali Kina Zamek odbywają się w reżimie sanitarnym przy maksymalnej liczbie widzów do 25 osób.

Ponadto w Zamku trwa niezwykła wystawa prac artystów estońskich SECRET LIVES / SEKRETNE ŻYCIE. Składa się na nią około 60 prac – grafik, rysunków i małych form przestrzennych, których autorami są znani i cenieni na świecie: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere oraz Urmas Viik. Organizatorem wystawy w naszym kraju jest Ambasada Republiki Estońskiej w Warszawie. Ekspozycja dostępna jest w Holu Wschodnim od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-18:00. Wstęp wolny.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich

POLECAMY TAKŻE:

Szczeciński oddział IPN szuka świadków zabójstwa żołnierza wyklętego

Dziadek odebrał z przedszkola nie to dziecko, które miał odebrać

Szczecin: Problem z dzikami trwa. „Od grudnia dziki spokojnie wchodzą do miasta”

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię