Niedzielski: Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

0
minister
Polsat News

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas dzisiejszej konferencji o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń do 18 kwietnia.

„Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, czyli do 18 kwietnia „- poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał, że przyszły tydzień to najwcześniejszy czas na kolejne decyzje rządu w związku z pandemią

Minister podkreślił na konferencji prasowej, że w najbliższym czasie, po świątecznych wyjazdach Polaków, trzeba dokładnie przyglądać się sytuacji epidemicznej.

„Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone o kolejny okres ponad tygodnia (…). Chcemy, żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend, czyli to przedłużenie zasad bezpieczeństwa będzie obowiązywało do 18 kwietnia i wtedy w przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej” – powiedział szef MZ.

Ponadto stwierdził, że decyzję tą odłożono o tydzień, ponieważ rząd obserwuje, czy trend zmniejszania się liczby zachorowań będzie się utrzymywać.

„Ale przede wszystkim, to jest najważniejszy powód. chcemy zobaczyć jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury szpitalnej.” – powiedział Niedzielski.

Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi – które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia – zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.


POLECAM TAKŻE

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię