Piraci drogowi rządzą?

0
akcja znicz
policja.pl

Miniony tydzień ujawnił problemy polityków z podporządkowaniem się przepisom prawa o ruchu drogowym. Za jazdę z nadmierną prędkością na 3 miesiące prawo jazdy stracił Donald Tusk. Jowita Pawlak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Nowogardzie, chwaliła się podczas sesji swoimi rajdami na drogach publicznych. Pamiętamy również wykroczenia innych polityków z naszego regionu: Marszałka Olgierda Geblewicza czy posła Sławomira Nitrasa.   

Ciężka noga przewodniczącej

Tą sprawą żyją media lokalne w powiecie goleniowskim, które określają postępowanie Jowity Pawlak jako skandaliczne. Pikanterii sprawie dodaje wspomnienie wpływu pana Przemysława (męża Przewodniczącej) na działania policjantów z drogówki. Jest on policjantem Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.

O ocenę zdarzeń zapytaliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, od której otrzymaliśmy lakoniczną odpowiedź:

Niestety w przesłanym materiale jest zbyt mało danych, aby można było odnieść się do Pana pytań. Możemy komentować postawę policjantów w konkretnych interwencjach, znając wszystkie okoliczności ich przebiegu. 

Wątpliwy wzór dla młodzieży

Dziennikarze mediów lokalnych w Goleniowie, zastanawiają się również, jak postępowanie radnej Pawlak przełoży się na edukację i wychowanie młodzieży w Nowogardzie, gdzie Jowita Pawlak jest nauczycielem informatyki w LO nr 1. 

Mieszkańcy pytani o zachowanie Przewodniczącej Pawlak komentują sprawę w różny sposób, ale nie brakuje głosów usprawiedliwiających zachowanie.

Pan Waldemar uważa, że Jowita Pawlak powinna przeprosić publicznie za swoje zachowanie oraz wpłacić równowartość mandatu i równowartość jednej diety na fundację Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych. 

Co zrobi Przewodnicząca Pawlak? Czy będzie dalej Przewodniczącą Rady Miejskiej?  Czas pokaże. 

Pytanie również, co zrobi Policja? Czy zbada i wyjaśni sprawę, czy pozwol, żeby ucichła jak sprawa Geblewicza?  

Będziemy wracać do tematu.

Polecamy także:

Oszukiwał turystów nad morzem. Organizator gry w „trzy kubki” zatrzymany
Autobus 243 do Kołbaskowa
Pogoń wygrywa ze Śląskiem i umacnia się w tabeli

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię