Rewal: Pola rozpoczęła drążenie Baltic Pipe

0
Maszyna TBM, źródło: rewal.pl

Pola rozpoczęła drążenie podziemnego tunelu, w którym będzie mieścił się podmorski gazociąg Baltic Pipe. By połączyć gazociąg z morza z lądowym pod dnem morza, plażą i wydmami powstanie podziemny tunel. Po wydrążeniu jego fragmentu za maszyną układane są betonowe pierścienie, tak jak to ma miejsce przy tunelu w Świnoujściu. 

Realizacja projektu Baltic Pipe potrwa do 2022 roku. Obecnie zbliżamy się do 4 etapu prac, którym będzie układanie gazociągu podmorskiego. Bezsprzecznie jest to ogromna inwestycja, w ramach której powstanie około 900km gazociągu. Wszelkie zezwolenia na budowę zatwierdzono już w pierwszej połowie 2020 roku.

Tradycja podtrzymana

Po przygotowaniu maszyny do pracy konieczny jest jeszcze jeden aspekt do spełnienia. Przed każdym pierwszym drążeniem maszyny TBM konieczna jest ceremonia nadania imienia. Godnym uwagi jest, że w marcu, w Świnoujściu tę tradycję spełniono przy tamtejszej maszynie TBM budującej tunel łączący wyspy Uznam i Wolin. W krainie 44 wysp mieszkańcy wybrali nazwę „Wyspiarka”. Natomiast w Rewalu to pracownicy firmy Gaz-system decydowali i nadano jej imię „Pola”.

Nie tylko nad samym Bałtykiem powstaje gazociąg

Również w głębi lądu Baltic Pipe nabiera kształtów. W tym momencie odbywa się budowa odcinku Niechorze-Płoty. Prawie 600 metrów gazociągu jest już gotowe. Składa się na nie 35 wykonanych spoin między rurami mierzącymi 12,2m długości. Następny

Polecamy również: Świnoujście: Już 300 metrów tunelu pod Świną

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię