Szczecin: Sprawca wykroczenia ukarany przez sąd. Wulgarny napis nadal wisi i kłuje w oczy

0

Mieszkaniec bloku przy ul. Panieńskiej został ukarany przez sąd karą grzywny za umieszczanie nieprzyzwoitego napisu w miejscu publicznym. Nie zamierza jednak stosować się do przyjętych norm i baneru nie usunął.

Wulgarny napis wisi prawie rok

Wulgarny napis wywiesił jeden z mieszkańców ulicy Panieńkiej. Znajduje się on w pobliżu Baszty Siedmiu Płaszczy, przy drodze wyjazdowej z centrum Szczecina. Jest na tyle duży, że każdemu od razu rzuca się w oczy. Nie każdemu jednak się podoba, szczególnie, że styl napisu nawiązuje do logo „Solidarności”.

Napis wisi już prawie rok. W sprawie kilkukrotnie interweniował radny Dariusz Matecki, który podkreśla, że właściciel lokalu narusza art. 141 Kodeksu wykroczeń. Zgodnie z nim, ten kto umieszcza w miejscu publicznym nieprzyzwoity napis podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 zł albo karze nagany.

Radny pod koniec marca  br. otrzymał odpowiedź, że Straż Miejska podejmowała już interwencję 11 listopada 2020 roku. Od tamtego czasu jednak nic się nie zmieniło – napis wisi, tak jak wisiał. Wobec – jakby się wydawało – bezczynności służb i władz miasta, Matecki pod koniec sierpnia zaproponował pomoc. Zadeklarował, że może na własny koszt wynająć wysięgnik, dzięki któremu strażnicy będą mogli ściągnąć baner.

Sprawca ukarany przez sąd

Tym razem doczekał się bardziej wyczerpującej odpowiedzi. Okazało się, że Straż Miejska działała w tej kwestii. Na sprawcę nałożono karę grzywny w trybie postępowania mandatowego, jednak ten odmówił przyjęcia mandatu. Ze względu na powyższe skierowano do sądu wniosek o ukaranie. W dniu 4 marca 2021 roku Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum wydał wyrok w postępowaniu nakazowym, w którym ukarał sprawcę karą grzywny.

Ani Straż Miejska, ani Sąd nie mogą w tym przypadku nakazać przywrócenia stanu zgodnego z prawem. Komendant Straży Miejskiej poinformował natomiast, że podjęto czynności zmierzające do ponownego ukarania. Ponadto zwrócono się do zarządcy nieruchomości o zajęcie stanowiska w sprawie.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię