Świnoujście: NaprawmyTo.pl – Ty zgłaszasz, Urząd działa

0
Źródło: profil Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz na Fb

Świnoujście dołączyło do grona dwudziestu miast, w których funkcjonuje serwis NaprawmyTo.pl. Funkcjonowanie serwisu polega na tym, że mieszkańcy zgłaszają problem zaobserwowany w mieście, który dociera do odpowiednich komórek w Urzędzie Miejskim. Powiadomienia o postępach w rozwiązywaniu problemu będą otrzymywać zalogowani użytkownicy.

NaprawmyTo.pl – Ty zgłaszasz, Urząd działa

Na stronie NaprawmyTo.pl funkcjonuje licznik załatwionych spraw. Dzięki serwizowi skutecznie udało się rozwiązać już ponad 50 tysięcy lokalnych problemów. W Świnoujściu do końca roku będzie testowana strona i jeśli tylko uzyska akceptację mieszkańców miasta, działanie serwisu zostanie przedłużone na kolejny rok.

Dzięki takim nowoczesnym narzędziom, zapraszamy społeczność lokalną do współdecydowania o najbliższej przestrzeni – mówi Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście. – Zgłoszona przez świnoujścian informacja trafi do pracowników Wydziału Ochrony Środowiska, Wydziału Infrastruktury i Zieleni oraz Straży Miejskiej. Warto skorzystać z tego rozwiązania. Do współpracy zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Serwis NaprawmyTo.pl służy do zgłaszania problemów i usterek dostrzeżonych w przestrzeni publicznej. Na interaktywnej mapie zaznaczamy i opisujemy problem, który zauważyliśmy. Może to być dziura w chodniku, brak rozkładu jazdy na przystanku czy niewłaściwie zaparkowane auto. Można również dodać zdjęcia. Taka informacja automatycznie zostaje skierowana do odpowiedniego wydziału w Urzędzie Miejskim. Serwis dostępny jest na urządzeniach mobilnych jak i na przeglądarkach internetowych. Co ważne, osoba zgłaszająca otrzymuje informacje o postępach zgłoszonego problemu. Serwis dostępny jest pod adresem http://naprawmyto.pl.

Jak dodać zgłoszenie w serwisie NaprawmyTo.pl

Żeby rozpocząć zgłaszanie problemu należy odszukać przycisk „Dodaj własny alert”. Przy włączonej lokalizacji na smartfonie, adres ustawi się automatycznie. Na komputerze stacjonarnym można wybrać podstronę Świnoujście lub przeciągnąć pinezką na mapie i ustawić we właściwej lokalizacji. Wybór potwierdzamy, naciskając przycisk „dalej”. Dołączamy kilka zdjęć ilustrujących problem. Ostatnia czynność, to wybór odpowiedniej kategorii z listy, np. bezpieczeństwo, infrastruktura, przyroda. Kończymy operację, wciskając niebieski przycisk „dalej” na dole strony. Całość trwa kilkanaście sekund.

Możemy być pewni, że zgłoszona sprawa „nie zginie” w natłoku innych – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Świnoujścia. Każde zgłoszenie posiada bowiem swoją własną podstronę, gdzie można śledzić postęp sprawy, komentować ją czy nawet udostępniać w mediach społecznościowych.

Polecamy także:
Plaża miejska w Dąbiu najdroższa w Szczecinie
Szczecin: Ekodron sprawdzi, czym mieszkańcy palą w piecach
Wysoka Kamieńska: Zbiórka dla wymyślonych trojaczków. Sprawą zajęła się Policja

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię