Świnoujście: Trzydzieści metrów do celu [FILM]

0

Wyspiarce pozostało niespełna 30 metrów do osiągnięcia mety. Oznacza to że dotychczas wydrążyła ona już 1454,44 metrów tunelu pod Świną. Wyspiarka obecnie zwolni wyraźnie, ponieważ musi bezpiecznie wejść w betonowy blok, a potem do szybu odbiorczego.

Świnoujście: Trzydzieści metrów do celu

 

Podczas drążenia tunelu, zamontowała łącznie 170 pierścieni półtorametrowych oraz 594 dwumetrowe. Po drugiej stronie, trwają wielkie przygotowania na jej przyjęcie w komorze odbiorczej. Na wyspie Wolin komorę odbiorczą napełniono już wodą, by zrównoważyć ciśnienie podczas przewiercania jej ściany szczelinowej i wchodzenia do niej głowicy maszyny TBM. Kontynuowane są też prace przygotowawcze, które pozwolą wkrótce zdemontować „wielkiego kreta”.

W komorze startowej, gdzie Wyspiarka zaczęła swoją pracę, kontynuowane jest uszczelnienie ścian szczelinowych, wiercenie otworów, wykonywanie bruzd w ścianach szczelinowych i wklejanie prętów pod wsporniki stropu pośredniego. Poza tym wykonywane jest zbrojenie, szalowanie i betonowanie wsporników stropu pośredniego.

Tunel to nie tylko drążenie. Po obu stronach Świny kontynuowana jest przebudowa i budowa sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Polecamy także:
Zachodniopomorskie: Przebudowa mostu na Regalicy coraz bliżej
Szczecin: Zamykają cześć ulicy Wojska Polskiego. Kolejne utrudnienia w centrum
Szczecin: Skarga na prezydenta miasta

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię