Świnoujście: W sobotę Flota zagra z Nielbą

0

W najbliższej kolejce III ligi Flota Świnoujście zmierzy się na swoim terenie z Nielbą Wągrowiec. Będzie to inauguracja 2 etapu rozgrywek II Grupy III ligi, która została obecnie podzielona na podgrupy mistrzowską i spadkową.

W sobotę, 10 kwietnia o godzinie 14:00 na stadionie przy ul. Matejki w Świnoujściu odbędzie się mecz Floty Świnoujście z Nielbą Wągrowiec. Będzie to pierwszy mecz drugiego etapu sezonu w III lidze. Obecnie Nielba zajmuje 14 pozycję z 26 punktami na koncie. Flocie zajmującej 18 lokatę do drużyny z Wielkopolski brakuje jednego oczka. Przekładając to na klasyfikację w grupie spadkowej goście sobotniego spotkania zajmują 6 pozycję, a gospodarze 10. Godnym uwagi jest, że w obecnych rozgrywkach do niższej klasy rozgrywkowej może spaść aż 10 zespołów. Przypomnijmy, że pełne bezpieczeństwo w grupie spadkowej dają tylko miejsca 1-4. Pozostałe strefy to tzw. niepewna, na którą składają się miejsca 5-7 i spadkowicze od pozycji 8. w dół.

JUŻ W SOBOTĘ ‼💥⚽ Sobota 1⃣0⃣.0⃣4⃣.2⃣1⃣ r. g.1⃣4⃣:0⃣0⃣ Flota Świnoujście 🆚 MKS Nielba Wągrowiec – sekcja piłki nożnej ❌ Mecz bez publiczności #FLONIE #TwierdzaUznam

Opublikowany przez Morski Klub Sportowy Flota Czwartek, 8 kwietnia 2021

Sobotni mecz będzie czwartym spotkaniem w III lidze stoczonym między tymi zespołami w historii. Poza tym stoczonym ostatniej jesieni, dwa pozostałe zmagania miały miejsce w pamiętnym sezonie 2007/08 dającym awans zawodnikom ze Świnoujścia do 1 ligi. Drużyna z Wągrowca zajęła wtedy 3. pozycję. Mimo innych celów jesteśmy pewni, że i tym razem nie zabraknie emocji. Niestety w dalszym ciągu mecze odbywają się bez udziału kibiców.
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię