Szczecin: PUM na podium uczelni w Lekarskim Egzaminie Końcowym

0
lek pum

Szczeciński PUM znalazł się na podium uczelni w Lekarskim Egzaminie Końcowym.

Centrum Egzaminów Medycznych ogłosiło właśnie zbiorcze wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego (LEK) w sesji wiosennej 2021 r. Wyniki lekarzy, którzy ukończyli studia w ostatnich 2 latach, dają Pomorskiemu Uniwersytetowi Medycznemu (PUM) w Szczecinie trzecie miejsce w kraju.

Do tej edycji egzaminu LEK przystąpiło w całym kraju 6694 osoby, uzyskując średnio 169,58 pkt. Maksymalny wynik egzaminu wyniósł 196 pkt., a minimalny 54. Absolwenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego osiągnęli maksymalny wynik w wysokości 190 pkt., minimalny na poziomie 104 pkt. oraz średnią 172,21 pkt., przekraczając tym samym ogólną średnią oraz bijąc na głowę najniższy wynik.

Na podium znalazły się także:

  • Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
  • Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Trzecie miejsce w tej kategorii to kolejny skok PUM-u w LEK-u. W 2020 roku uczelnia zajęła piąte miejsce, awansując z ósmego w 2019 roku.

LEK to egzamin państwowy wymagany do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza. Składa się z 200 zadań zamkniętych, a każde z nich zawiera pięć możliwych odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

POLECAM TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię