Szczecin: Szpital Wojskowy odzyska swój przedwojenny blask!

0
szpital
fot. Fb/109 Szpital Wojskowy

109. Szpital Wojskowy w Szczecinie już niebawem odzyska swój dawny przedwojenny blask. Budynek zostanie odrestaurowany i zmodernizowany, tak by spełniać wymogi nowoczesnej placówki medycznej. 

Wszystko wskazuje na to, że będzie to największa modernizacja gmachu wybudowanego w historii. Budynek został wzniesiony w pierwszej połowie XX w.

Obecnie rozpoczęły się prace przy remoncie przychodni znajdującej się przy Jasnych Błoniach.

W jego zakres wchodzi wymiana dachu wraz z jego konstrukcją oraz ocieplenie. Ponadto wymienione zostaną okna, dokonane zostanie uszczelnienie fundamentów budynku oraz remont elewacji.

Budynek wpisano do rejestru zabytków, stąd wszelkie prace odbywają się pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków. Ponadto w związku z remontem czasowo ograniczono liczbę miejsc parkingowych przy wjeździe do przychodni.

Pod koniec wakacji zakończył się remont dachu głównego budynku. Obecnie trwają prace przy uszczelnieniu fundamentów.

W tym tygodniu podpisano także umowę na remont zabytkowej bramy wjazdowej oraz budynków administracji widocznych od strony ul. Piotra Skargi.

Brama odremontowana zostanie na wzór tej pierwotnej, jeszcze przedwojennej.  Znikną m.in. zamontowane w czasach PRL luksfery, a ich miejsce zajmą szklane tafle, tak jak w oryginalnym projekcie.

Prace związane z remontem bramy mają się rozpocząć już na początku listopada.

Remont obejmie także: izolację fundamentów, wymianę dachu, uzupełnienie oraz czyszczenie elewacji oraz renowację powojennych mozaik nad głównym wejściem.

Według założeń, modernizacja szpitala ma się zakończyć w 2024 r.

Budynek szpitala wojskowego zbudowano jeszcze przed wojną, w okolicach 1929 roku.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię