Urząd Marszałkowski wyremontuje wreszcie kawałek drogi w Gminie Resko [FILM]

0

Na początku kwietnia publikowaliśmy na naszej stronie film, pokazujący stan techniczny drogi wojewódzkiej 152 na odcinku Płoty-Resko. Okazuje się, że petycje do Urzędu Marszałkowskiego, mieszkańcy Reska wysłali już w styczniu br. Obecnie wiadomo już, że droga jeszcze w tym roku będzie modernizowana. Jednak tylko odcinek1,6 km od Czarne do Resko. Co z pozostałą częścią drogi?? Nie wiadomo.

Urząd Marszałkowski wyremontuje wreszcie kawałek drogi w Gminie Resko

Droga Wojewódzka 152, w okolicach miejscowości Czarne. Droga tak wygląda niemal na całym odcinku. Urząd Marszałkowski w Szczecinie nie ma pieniędzy na remont całej drogi, wyremontuje więc odcinek 1600 metrów z liczącej 12 kilometrów drogi.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Łobzie, jeszcze w tym roku zaplanowana została kontynuacja przebudowy Drogi Wojewódzkiej 152 na odcinku Czarne – Resko o długości ok. 1,6 km (odcinek przez las koło miejscowości Czarne) dla której, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył środki na realizację powyższej inwestycji w wysokości 1,3 mln. zł. To niewielki odcinek prawie 8 kilometrowego odcinka drogi do Reska, nie wspominając ponad 5 kilometrowym odcinku do Płot. Wychodzi więc na to, że Urząd Marszałkowski „łaskawie” wyremontuje 1600 metrów drogi, zostawiając pozostałe ponad 10 kilometrów, na bliżej nie sprecyzowany termin remontu.

Pod koniec stycznia br. Mieszkańcy Gminy Resko złożyli petycję do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zabiegając o przeprowadzenie remontu drogi na odcinku Resko – Płoty. Nawierzchnia drogi stanowi istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Starostwo Powiatowe w Łobzie w pełni poparło petycję mieszkańców, zwracając się tym samym do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z wnioskiem o pilną interwencję w tej sprawie. Jak widać tylko w niewielkiej części petycja zostanie zrealizowana przez Urząd Marszałkowski.

Warto przy tym przypomnieć, że Urząd Marszałkowski, któremu brakuje środków na konieczne remonty dróg, finansuje wiele inicjatyw, które z działalnością samorządu województwa mają mało wspólnego.

POLECAMY TAKŻE:

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię