Zachodniopomorskie: Nowe karetki we flocie pogotowia ratunkowego

0

11 nowych ambulansów zakupionych ze środków Ministerstwa Zdrowia trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (WSPR) w Szczecinie.  

Nowe karetki to pojazdy marki Mercedes Benz. Każdy wyposażony został w nowoczesny sprzęt, ratujący ludzkie życie.  Na wyposażeniu znajduje się m.in. respirator, defibrylator, krzesełko kardiologiczne, pompa infuzyjna i ssak.  

Koszt zakupu 10 ambulansów wraz z wyposażeniem wyniósł w sumie 6 065 462,20 zł, z czego wkład własny WSPR w Szczecinie to 1 063 462,20 zł. Dofinansowanie pochodziło z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ze środków w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.   

Przekazane dzisiaj karetki zastąpią te najbardziej wyeksploatowane, jeżdżące na terenie województwa zachodniopomorskiego. Trafią w sumie do 9 filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – dwie stacjonować będą w Szczecinie, a pozostałe pojechały do Międzyzdrojów, Nowogardu, Reska, Kołobrzegu, Koszalina, Dębna, Drawska Pomorskiego i Sławna i szpitala w Szczecinku.  

Szczególnym znakiem rozpoznawczym nowych karetek jest ich kolor.  Pomalowanie na żółto, a nie jak do tej pory na biało, jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Według nich od stycznia 2028 roku wszystkie ambulanse funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor karoserii i oznakowanie. 

Polecamy także:

Międzyzdroje: Burmistrz z górnikiem reanimowali tonącego  
Matecki zachęca: „Warto pójść na te wybory, oddać swój głos”
Generał ze Skolwina 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię