Dobrzany: Dzikie wysypisko śmieci w lesie

0
Foto: Nadleśnictwo Dobrzany

Sprzęt RTV i AGD, meble i złom, aż po materiały budowlane i rozbiórkowe. W środku lasu znajdziemy też przeterminowane leki, potłuczone żarówki, zużyte baterie i akumulatory, azbest. W ostatnim czasie pracownicy Nadleśnictwa Dobrzany natrafili na duże wysypisko śmieci.

Dobrzany: Dzikie wysypisko śmieci w lesie

W Polsce co roku likwiduje się 12 tysięcy dzikich wysypisk śmieci. Każdego roku leśnicy likwidują setki dzikich wysypisk śmieci. Najczęstszym rodzajem śmieci spotykanym w lasach, są śmieci użytkowe – stanowią one około 80 proc. wszystkich znajdowanych przypadków. W ostatnim czasie leśnicy coraz częściej znajdują również pozostałości po demontowanych pojazdach. Mimo czynionych starań przez leśników, w tym prowadzonych działań edukacyjnych, zjawisko trwa.

Foto: Nielegalne wysypisko w lesie/Nadleśnictwo Dobrzany

Piękny i czysty las to widok jakiego oczekujemy wybierając się na wycieczkę w leśne ostępy, ale niekiedy wyprawę tę mogą uprzykrzyć piętrzące się między drzewami stosy śmieci. W ostatnich dniach spotkaliśmy się z istnym barbarzyństwem, które powoduje żal i bezsilność. Pomimo wielu apeli, edukowania wciąż spotykamy się ze śmieciami wywożonymi do lasu. Jednak to, co spotkali leśnicy w ubiegłym tygodniu było największym, w ostatnim czasie objawem wandalizmu i głupoty – mówi Robert Kawa z Nadleśnictwa Dobrzany.

Na każdym oznakowanym parkingu leśnym znajdują się kosze na śmieci. Nie trudno więc przynieść ze sobą odpady, które zostały nam po grzybobraniu czy też po spacerze po lesie. Skoro nie było problemu z przyniesieniem pełnej butelki z wodą, tym bardziej łatwiej taką butelkę donieść do kosza na śmieci znajdującego się na parkingu. W ten sposób wspólnie zadbamy o czystość naszych lasów.

Foto: Nielegalne wysypisko w lesie/Nadleśnictwo Dobrzany

Polecamy także:
Szczecin: Potężny pożar w zakładzie pirolizy opon [FILM]
Decyzja ws. szczepienia dzieci od 5 roku życia jeszcze w tym roku?
Tomasz Grodzki bezkarny. Senat nie zamierza uchylać jego immunitetu

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię