Ryanair zawiesza loty z Goleniowa

0
Ryanair
pixabay.com

Od stycznia Ryanair zawiesza 70 tras z Polski. Niestety wśród redukowanych lotów są również dwa połączenia ze Szczecina do Wielkiej Brytanii. 

Z wyjaśnień jakich irlandzki przewoźnik udzielił dowiadujemy się, że przyczyną zawieszenia lotów ma być słabe zainteresowanie podróżami lotniczymi oraz niepewna sytuacja epidemiczna i wynikające z jej powodu ograniczenia wprowadzane z tego powodu w poszczególnych krajach. 

Przewoźnik zawiesza aż 70 połączeń lotniczych z Polski, w tym te z lotniska Szczecin-Goleniów. W teorii od 9 stycznia do 1 lutego 2022 r. samoloty Ryanair nie będą obsługiwać połączenia Szczecin – Londyn Stansted. Z kolei od 9 stycznia do 3 lutego nie będą latać na trasie Szczecin – Liverpool. 

Czy skończy się na lutym? Nie wiadomo. Już dochodzą słuchy o przedłużeniu takiej sytuacji do marca. Ryanair liczy jednak na poprawę związaną z wyjazdami w okresie ferii zimowych. 

To kolejna trudna zima dla branży turystycznej, a szczególnie przewoźników lotniczych. Wprowadzone certyfikaty szczepień miały być lekarstwem, jednak na lotniska panuje chaos – część krajów wprowadziła już lockdown, inne zaostrzają restrykcje. Każdy dzień przynosi nowe informacje, a przez to już zawieszone jak i kolejne połączenia lotnicze stają się coraz mniej pewne. 

Pewne jest tylko to, że Ci co planują podróż samolotem muszą sprawdzić czy lot nie został odwołany oraz czy po wylądowaniu będą mogli zrealizować cel podróży.  

Polecamy także: 

Szczecin: Pożar w kamienicy. Problemy z instalacją elektryczną były zgłaszane od lat
Czy Tomasz Grodzki zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? Kolejny wniosek prokuratury

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię