Prof. Balcerowicz chce piętnowania dziennikarzy: „Zróbcie im pręgierz”

0
balcerowicz
fot. YouTube/Campus Polska Przyszłości

Prof. Balcerowicz, uznany w środowisku ekonomista, twórca „Planu Balcerowicza”, był kolejnym gościem podczas Campus Polska Przyszłości. Podczas swojego wystąpienia zwrócił się do zgromadzonych tam młodych ludzi by dokonali „internetowego pręgierza” w stosunku do dziennikarzy, głównie tych związanych z Telewizją Polską.

Campus Polska Przyszłości to wydarzenie kilkudniowe, które zorganizowała Platforma Obywatelska ze wsparciem niemieckich fundacji. Podczas tych kilku dni odbyło się wiele paneli tematycznych, w których głos zabrało wielu polityków z ramienia Platformy Obywatelskiej. Byli również prelegenci, którzy utożsamiają się z linią ideową owej partii.

Jedną z takich osób jest prof. Leszek Balcerowicz. Uznany ekonomista i twórca niechlubnego „Planu Balcerowicza” z lat 90′.

Podczas swojego przemówienia mówił wiele o rzekomo zachodzącej w Polsce „autorytarnej transformacji„. Twierdził, iż należy zrobić wszystko by nie dopuścić do wejścia w życie Polskiego Ładu. Według niego to samo zło.

Po tych słowach jeden z uczestników panelu zadał prof. Balcerowiczowi pytanie dotyczące reform, które on sam wprowadził:

„Powiedział pan, że nie można wprowadzać zmian, nie konsultując ich z ludźmi i robić tego tak szybko, ponieważ jest to „naplucie ludziom w twarz”.

Tu pojawiło się zasadnicze pytanie dotyczące tzw. Planu Balcerowicza:

„I teraz pytanie co do pana zmian, które nazywamy wszyscy terapią szokową, które były błyskawiczne i spowodowały hiperinflację, bezrobocie i doprowadzały do samobójstw”

Uczestnik kontynuował swoje odważne pytanie:

„Czy tak naprawdę, one też nie były w pełni demokratyczne, te pierwsze zmiany kapitalistyczne w czasie rządu Rakowskiego, który jest niedemokratyczny i później w czasie rządu Tadeusza Mazowieckiego, który jest częściowo demokratyczny. Czy pana zmian nie można nazwać „napluciem ludziom w twarz”?

Leszek Balcerowicz wyraźnie niezadowolony z owego pytania skwitował je krótko mówiąc, że nie jest to pytanie, tylko „próba obrazy„. Dodał, że młody mężczyzna popełnił „głupi błąd i porównał sytuacje nieporównywalne„.

W dalszej części prelekcji prof. Balcerowicz zwrócił się do młodych z kuriozalną propozycją. Otóż zaproponował im publiczne napiętnowanie dziennikarzy prawicowych, głównie tych związanych z Telewizją Polską.

„Dlaczego tylu ludzi się oburza, że haniebna propaganda nadawana jest przez dziennikarzy w „Wiadomościach”, a nie ma w internecie ich narastającej listy tych pseudodziennikarzy z imionami, nazwiskami i wizerunkiem? – pytał zgromadzonych

Przypomniał także, że to właśnie on opublikował tzw. „listę prokuratorów Ziobry„. Zachęcał by taką listę przygotowano na wzór średniowiecznego pręgierza.

„Zróbcie internetowy pręgierz. To jest o wiele łatwiej. To musi dotyczyć także innych kategorii osób, które gwałcą uczciwość”

Na słowa krytyki nie trzeba było długo czekać. Sprawę bardzo szybko skomentował na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński.

Balcerowicz właśnie zaproponował zrobienie pręgierzy dla dziennikarzy TVP. Ten cały Campus PO to potężny seans nienawiści wobec ludzi, którzy mają inne zdanie. Jest to próbka tego co by się działo gdyby oni wrócili do władzy. Niech dla siebie zrobią pręgierz za szkalowanie Polski” – napisał

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię