Stargard: Elektrośmieci do czerwonego pojemnika

0
Foto: ZUK Stargard

Dziesięć czerwonych pojemników pojawiło się na terenie Stargardu. Są to specjalne pojemniki na drobny sprzęt elektryczny np. telefony, miksery, radioodbiorniki, czajniki elektryczne, zegarki, ale też baterie. Tego typu odpady nie powinny trafić do śmietników na odpady komunalne.

Stargard: Elektrośmieci do czerwonego pojemnika

W Stargardzie pojawiło się 10 czerwonych pojemników w różnych lokalizacjach: os. Zachód – parking przy sklepie Spar, ul. H. Wieniawskiego – naprzeciwko przychodni Magmed, ul. J. Lelewela – obok cukrowni, ul. Tańskiego 6, ul. M. Konopnickiej – parking przy przychodni, ul. Pierwszej Brygady – przy wjeździe do sklepu Metalik, osiedle Tysiąclecia – przy wspólnym miejscu gromadzenia odpadów, parking przy ul. Skarbowej (za budynkiem Czarnieckiego 23), ul. Prządki – przy wjeździe na parking, ul. Armii Krajowej – parking koło kościoła.

Foto: ZUK Stargard

Zużyty sprzęt elektroniczny nie powinien trafiać do pojemników na odpady komunalne. Jest szkodliwy dla środowiska z uwagi na to, iż zawierać mogą pierwiastki szkodliwe, które nie powinny się przedostać do gleby, wód gruntowych i powietrza. Muszą więc być odpowiednio składowane i poddawane recyklingowi.

Do nowych pojemników powinny trafić elektrośmieci o wielkości maksymalnie 50 cm – mówi Piotr Styczewski, rzecznik prasowy Prezydenta Stargardu. Mogą to być np. aparaty fotograficzne, sprzęt komputerowy, mikrofony, słuchawki, drukarki i elektryczne zabawki. Pojemniki mają intensywny czerwony kolor i wyraźne oznaczenia – po to, aby nie pomylić ich z żadnym innym śmietnikiem. Są również szczelne. Specjalna konstrukcja uniemożliwia wyciek szkodliwych substancji.

Polecamy także:
Pasażer nie zapłaci kary, jeżeli biletomat nie działa. Sąd uzasadnił wyrok
Powiat goleniowski: Karambol na S6
Powiat goleniowski: Tragiczny pożar w Świerczewie 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię