Stargard: Powstaną strefy ograniczonego parkowania

0

Za trzy tygodnie, w poniedziałek 23 sierpnia, w Stargardzie ruszy pilotażowa Strefa Ograniczonego Postoju, która będzie działała od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00. Do pilotażu specjalnie wybrano parkingi w pobliżu Urzędu Miejskiego i Starostwa, ale też sklepów oraz lokali usługowych. SOP w tym rejonie obejmiemy blisko 170 miejsc, ale prawie 250 kolejnych wciąż będzie działało bez ograniczenia czasowego.

Stargard: Powstaną strefy ograniczonego parkowania

Problemy z parkowaniem dotyczą chyba wszystkich miast w Polsce. Stargard, jako jedno z niewielu miast w Polsce i prawdopodobnie jedyny duży ośrodek w naszym województwie, zrezygnował z wprowadzenia stref płatnego parkowania. Tylko w ostatnich latach wybudowano w Stargardzie około 900 miejsc postojowych, a w trakcie jest Park&Ride na kolejnych 300 aut. Mimo to, w niektórych częściach miasta kierowcy mają problem z zostawieniem samochodu, żeby załatwić swoje sprawy.

Widzimy jednak, że to wciąż za mało – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu. Wszystko to oraz liczne sygnały mieszkańców, ale i ich jednoczesny sprzeciw dla wprowadzenia płatnego parkowania skłoniło mnie i moich współpracowników do poszukiwania kompromisowego rozwiązania. W mojej ocenie takim właśnie jest Strefa Ograniczonego Parkowania – darmowa, ale powodująca rotację samochodów.

Strefa Ograniczonego Postoju w Stargardzie będzie obowiązywała przy ul. Skarbowej – po stronie sklepu monopolowego, kwiaciarni i kebabu (budynek ul. S. Czarnieckiego 9) oraz naprzeciwko Zespołu Szkół nr 1, przy ul. S. Wyszyńskiego – po stronie Agrofirmy Witkowo, przy ul. S. Czarnieckiego – po stronie Urzędu Miejskiego oraz na parkingu za Centrum Handlowym Rondo.

Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach rotacja samochodów stanie się większa, a cały projekt ułatwi codzienne funkcjonowanie wielu stargardzianom – dodaje prezydent Zająć. Jeśli ten pilotaż przebiegnie pomyślnie, to będziemy zmierzać w kierunku rozszerzania Strefy Ograniczonego Postoju w innych miejscach w Stargardzie.

Strefie Ograniczonego Postoju – gdzie otrzymamy karty zegarowe?

Zostawiając samochód w Strefie Ograniczonego Postoju trzeba będzie ustawić czas przyjazdu na karcie zegarowej umieszczonej w widocznym miejscu za przednią szybą. Można też napisać na kartce godzinę dotarcia na postój. Od tego momentu zostaną nam 2 godziny na załatwienie swoich spraw. Po tym okresie trzeba zwolnić miejsce. Przestrzegania czasu ma pilnować Straż Miejska. Jego przekroczenie może skutkować mandatem. SOP nie dotyczy jednośladów i miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.

Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca i samochodu zupełnie za darmo będą mogli odebrać własną kartę zegarową w:

  • Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. S. Czarnieckiego 17 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),
  • Urzędzie Miejskim, Ratusz na Rynku Staromiejskim 1 (poniedziałek – piątek od 8:00 do 16:00),
  • kasie Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, ul. Towarowa 2 (poniedziałek – piątek od 6:00 do 18:00; soboty, niedziele i święta od 8:00 do 16:00).

Bez SKM zegar za szybę w aucie ma kosztować 2 zł i będzie do kupienia w kasie ZCP.

Polecamy także:
Szczecin: Nie wrzucaj śmieci do rzeczki – apel dzieci
Szczecinianie upamiętnili Powstanie Warszawskie 
Niemcy opuszczają flagi w rocznicę wybuchu Powstania. „Nie symboli oczekujemy”

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię