Szczecin: Książka za worek śmieci

0
Foto: pixabay.com

18 września, 1000 książek czeka na zarejestrowanych uczestników wspólnego sprzątania miasta. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują swój udział w wydarzeniu. „Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę.

Szczecin: Książka za worek śmieci

18 września, odbędzie się kolejna edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Do wspólnego sprzątania będą mogli przyłączyć się mieszkańcy 16 miast wojewódzkich: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

W Szczecinie sprzątany będzie zielony teren między ul. Odzieżową a ul. Księżnej Salomei. Zbiórka w sobotę, 18 września br., o godzinie 10.00, przy ul. Odzieżowej 15-16, na placu przy skarpie, nieopodal schodów prowadzących w kierunku ul. Księżnej Salomei. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji znajduje się TU 

Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci! Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia – opowiada Anna Jaklewicz.

Uczestnicy akcji wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki. W tym roku dzięki zaangażowaniu partnera strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL, w wybranych miastach akcja zostanie rozszerzona o zbieranie elektrośmieci.

Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji znajdź wydarzenie dotyczące wybranego miasta. Znajdziesz w nim wszystkie szczegóły dotyczące akcji, w tym linki do rejestracji SZCZECIN

Dla uczestników akcji w Szczecinie przeznaczono 50 książek. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

Polecamy także:
Kościół: Kardynałowi Szczecińskiemu 
Szczecińskie lotniska: Lądowiska w PRL
Szczecin: „Brzeska Banda” dla Ingi 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię