Szczecin: Ponad 4. tony śmieci uzbierali wokół groty w Zdrojach

0
SONY DSC

Pięćdziesięciu uczestników, 240 worków. Przez trzy godziny, uczestnicy 2. Trashmageddonu zbierali śmieci wokół groty przy ul. Grabowej w Zdrojach. Efekt ich pracy przerósł najśmielsze oczekiwania. I niestety udowodnił, że człowiek jest w stanie wszystko wywieźć do lasu!

Szczecin: Ponad 4. tony śmieci uzbierali wokół groty w Zdrojach

Pierwszy Trashmageddon, zorganizowany przez Stowarzyszenie Wywrotka, odbył się w lasach wokół wzgórza, na którym znajduje się Wieża Gocławska, dawniej Bismarcka. Wówczas zebrano około dwóch ton rożnych odpadów. Tym razem Trashmageddon zorganizowano w Zdrojach, w Puszczy Bukowej w okolicach groty przy ul. Grabowej.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zaś trójka najlepszych kobiet i mężczyzn dodatkowo wyjątkowe statuetki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci zegarków sportowych, voucherów na skok na linie z komina Wiskordu czy też voucherów na zakup odzieży i sprzętu sportowego. Choć rywalizacja wśród zawodników była niezwykle zaciekła, to podczas zbierania śmieci wszyscy się świetnie bawili. Nawet liderzy klasyfikacji potrafili się wzajemnie mobilizować bawiąc się w berka. To najlepiej dowodzi, jak wspaniała atmosfera towarzyszyła całemu wydarzeniu.

Tak wygląda sterta śmieci zebrana przez uczestników Trashmageddonu. Dokładnie 4183,70 kg! To czego oni dokonali było wręcz niewiarygodne i zaskoczyło nawet organizatorów Trashmageddonu. Zeszłoroczny rekord został pobity ponad dwukrotnie!

SONY DSC

Teraz nasz partner, Remondis Szczecin będzie miał nie lada wyzwanie żeby to zabrać, ale to profesjonaliści i na pewno dadzą radę – mówi Krzysztof Sowa, organizator Trashmageddonu.

Ponad cztery tony różnych odpadów, setki butelek, meble, lodówki, telewizory. To wszystko mieszkańcy Szczecina wywieźli do przepięknej Puszczy Bukowej, która jest, a raczej powinna być perełką leśną w naszym mieście. Niestety prze głupotę jednych inni, wypoczywający na leśnych ścieżkach, zamiast podziwiać otaczającą przyrodę, delektują się widokiem śmieci.

Foto: Jarek Dulny

Rekordzistą został Krzysztof Kramer ze Szczecina, który samodzielnie uzbierał prawie 283 kg śmieci zostając niekwestionowanym zwycięzcą. Wśród Pań zwyciężyła Teresa Czarnecka z wynikiem 136 kg zebranych odpadów.

Foto: Jarek Dulny

Polecamy także:
Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. U nas konspiracja działała najprężniej!
Pogoń Szczecin wygrywa z Wisłą w Krakowie
Szczecin: Betonoza po szczecińsku

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię