TSUE nakłada kolejną karę na Polskę! Tym razem 1 mln euro dziennie!

0
TSUE nakłada kolejną karę na Polskę! Tym razem 1 mln euro dziennie!

To już kolejny przykład decyzji uderzającej w Polskę. TSUE nakłada na Polskę karę w wysokości 1 mln euro dziennie. „To uzurpacja i szantaż”- komentuje Sebastian Kaleta.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał dziś komunikat, w którym poinformował o kolejnej karze finansowej nałożonej na Polskę. Tym razem chodzi o niezawieszenie przepisów krajowych dotyczących Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 14 lipca br. TSUE zobowiązał Polskę do natychmiastowego wdrożenia środków tymczasowych, a 7 września Komisja Europejska orzekła, że nasz kraj nie podjął odpowiednich kroków zmierzających do wykonania nakazu.

Zdaniem unijnych dygnitarzy „poszanowanie środków tymczasowych […] jest konieczne, aby uniknąć poważnej i nieodwracalnej szkody dla porządku prawnego Unii oraz wartości, na których opiera się Unia, w szczególności wartości państwa prawnego”.

Czytaj także: Czy są „równi i równiejsi”? Minister Ziobro chce pozwać Niemcy

Polska ma zapłacić na rzecz Komisji Europejskiej karę w wysokości aż 1 mln euro dziennie, licząc od dnia doręczenia decyzji. Środki te mają trafiać na konto KE do dnia zastosowania się do orzeczonych środków tymczasowych lub do dnia wydania ostatecznego wyroku w sprawie.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta postępowanie TSUE nazwał wprost „uzurpacją i szantażem”.

Polecamy także:

Pijany kierowca praktycznie go rozjechał! Minister Ziobro wnioskuje o rentę

Szczecin: Kolizja na ul Chopina. Dwie osoby poszkodowane!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię