Zamiana zielonych terenów w betonowe osiedle? Mieszkańcy są przeciwni

0

Mieszkańcy osiedla Arkońskie – Niemierzyn nie chcą bloków w miejsce zaniedbanego obiektu sportowego. Konkretny plan na zagospodarowanie swojego byłego boiska ma Klub Czarni Szczecin. 

Boisko dla dewelopera? Mieszkańcy protestują

Teren został przekazany Akademii Rolniczej w 1989 roku, a o jego stan mieli zadbać studenci. W 2009 roku, po połączeniu Akademii z Politechniką, jego właścicielem stał się Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Obiekt niestety jest w opłakanym stanie, lecz uczelnia nie ma zamiaru go rewitalizować, ale sprzedać.

W projekcie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Szczecin czytamy o planowanych przekształceniach form zabudowy. Dominująca miałaby być zabudowa mieszkaniowa, na sport i rekreację przeznaczono 25 % powierzchni. Oznacza to, że zielone tereny trafią w ręce dewelopera, który postawi tam kolejne betonowe osiedle.

Z taką przyszłością nie zgadzają się mieszkańcy, którzy zgłaszali liczne uwagi do projektu.

OBROŃMY BOISKO‼️OBROŃMY ZIELEŃ‼️

Szanowni Państwo,
część z Was zapewne wie, iż ogłoszone zostały Konsultacje społeczne…

Opublikowany przez Osiedle Arkońskie-Niemierzyn Czwartek, 15 kwietnia 2021

 

Czarni mają plan

Z taką przyszłością nie zgadzają się mieszkańcy i Klub Czarni Szczecin. Ci ostatni przekonują, że są w stanie doprowadzić obiekt do porządku, jeżeli ZUT przekaże tereny Miastu, a ono pozwoli działać obywatelom.

Okazuje się, że sportowcy mają konkretny plan na zagospodarowanie zapuszczonego terenu. Przede wszystkim chcą uporządkować teren i naprawić boisko. Poza tym proponują wybudowanie hali pneumatycznej, która umożliwiłaby uprawianie sportów przez cały rok, a miałaby być dostępna zarówno dla klubów sportowych, jak i mieszkańców. W sprawie przeznaczenia reszty terenu mogą zadecydować mieszkańcy. A pomysłów jest wiele – m.in. plac zabaw, wybieg dla psów czy boisko wielofunkcyjne.

Środki na ten cel miałyby być pozyskane ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, Inicjatywy Lokalnej i innych programów finansowych. Chęć pomocy zgłosiło również kilku sponsorów.

Polecamy także:

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię