Stargardzkie Dni Seniora

0
Foto: pixabay.com

Przez kilka dni, Stargardem rządzić będą seniorzy. Kolejne, 6. Dni Seniora rozpoczną w środę, 15 września, słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zakończy natomiast niedzielna gra terenowa. Przez kilka dni, stargardzcy seniorzy będą brać udział w zawodach sportowych, zwiedzania miasta, koncertach, paradzie seniorów, dyskotece oraz w dużo więcej wydarzeniach.

Stargardzkie Dni Seniora

Członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, we środę, 15 września pożegnają lato w ośrodku „Hania” w Morzyczynie. Następnego dnia w Domu Kultury Kolejarza odbędzie się spotkanie jubilatów – 80-latków i najstarszych członków Klubu Seniora. Spod DKK wyruszy autobusowa wycieczka po Stargardzie. W rolę przewodnika wcieli się prezydent Rafał Zając.

Piątek, 17 września, o godz. 14:30 w Teatrze Letnim seniorzy oficjalnie odbiorą klucze do miasta z rąk Prezydenta Stargardu. Chwilę później pierwsi zawodnicy rozpoczną senioriadę. W zawodach sportowych wezmą udział drużyny z różnych organizacji pozarządowych. Dla pozostałych uczestników Dni Seniora, będzie zumba, pokaz Slavica Dance, porady fizjoterapeuty i strefa gastronomiczna. Piątkowe świętowanie zakończy o 17:00 koncert zespołu BIG-BAND.

Sobota, 18 września, rozpocznie się łowieniem ryb, podczas zawodów w stawach hodowlanych w Kluczewie. Konieczne jest zapisanie się na zawody, dzwoniąc pod nr tel. 697 722 455 lub 506 607 987. Parada seniorów ruszy z Rynku Staromiejskiego w kierunku Parku Chrobrego o godzinie 14.30. Pół godziny później w Teatrze Letnim rozpocznie się festyn. Na miejscu będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych i fotograficznych, zakręcić kołem fortuny, oznakować rower, zmierzyć poziom cukru i cholesterolu we krwi oraz ciśnienie. Chętni skorzystają też z Mobilnego Punktu Szczepień i spiszą się u rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego. Będą również występy artystyczne. O godz. 18:00, specjalnie dla seniorów wystartuje dyskoteka, która potrwa aż do 22:00.

19 września, w niedzielę, VI Stargardzkie Dni Seniora zakończy Terenowa Gra Miejska.

Polecamy także:
Koszmar 11 września. 20. rocznica ataku na World Trade Center
Beatyfikacja kardynała Wyszyńskiego i siostry Czackiej już jutro
Gryfino: Patodeweloperka zbiera żniwo na Osiedlu Flisaczym

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię