Dobrzany: Uratowali mężczyznę z płonącego domu

0
Foto: Urząd Miejski w Dobrzanach

Pod koniec stycznia w miejscowości Biała w gminie Dobrzany miał miejsce pożar. Przechodzący nieopodal dwaj mężczyźni po zauważeniu pożaru powiadomili służby ratunkowe. W drzwiach płonącego domu znaleźli nieprzytomnego właściciela posesji, którego ubranie paliło się. Wyciągnęli poszkodowanego z domu na bezpieczną odległość, ugasili palące się ubranie, ratując w ten sposób życie.

Dobrzany: Uratowali mężczyznę z płonącego domu

Pełniący funkcję Burmistrza Dobrzan Zbigniew Kurzymski wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie Łukaszem Stefańskim oraz Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzanach Krzysztofem Kardasiewiczem spotkali się w Urzędzie Miejskim w Dobrzanach z dwoma mieszkańcami sołectwa Biała: Adamem Łamkiem oraz Mateuszem Tomporowskim, którzy wykazali się bohaterską postawą i uratowali z pożaru mieszkańca Białej.

POLECAMY TAKŻE: Strajk Kobiet: Rewolucja pożera własne dzieci? Atak na Martę Lempart

Dnia 22 stycznia br. obaj bohaterowie, wracając do domów, dostrzegli dym wydobywający się z jednego z pobliskich domów. Od razu zawiadomi służby ratunkowe. W drzwiach płonącego domu znaleźli nieprzytomnego właściciela posesji, którego ubranie paliło się. Wyciągnęli poszkodowanego z domu na bezpieczną odległość, ugasili palące się ubranie, ratując w ten sposób życie.

Obaj bohaterowie zostali nagrodzeni przez pełniącego funkcję Burmistrza Dobrzan Zbigniewa Kurzymskiego oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Łukasza Stefańskiego, wręczono im również dyplomy za obywatelską postawę.

Źródło: Dobrzany

POLECAMY TAKŻE:

Będą nowe liczniki energii elektrycznej. Zdalnie zbadają zużycie prądu

Pomaganie przez kupowanie. Pierwszy sklep charytatywny w Szczecinie

Szczecin: Czy Miastu potrzebne są Rady Osiedli?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię